Apie mane

Sveiki!

Esu Neringa Auglė, psichologė psichoterapeutė.

Išsilavinimas

2004 m. įgytas psichologijos magistro laipsnis (Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademija).

Podiplominės psichoterapijos studijos

Kelias į psichoterapiją prasidėjo dar 2008 m., ir pirmiausia jis atvedė prie gilinimosi į save bei kitus per geštaltinės psichoterapijos prizmę (Ryga, Latvija).

Vėliau, domėdamasi efektyviausiais psichoterapiniais gydymo būdais, ėmiau gilinti savo žinias ir kitose psichoterapijos kryptyse.

2018-2022 m., siekdama įgyti psichoterapeutės kvalifikaciją, tobulinausi Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) rengiamose podiplominėse kognityvinės ir elgesio terapijos studijose (suteikta psichoterapeutės kvalifikacija).

2020 m. pradžioje baigiau individualios schemų terapijos mokymus ir šiuo metu siekiu įgyti schemų psichoterapeutės kvalifikaciją (The International Society of Schema Therapy, ISST).

Profesinė raida 

Po universiteto baigimo dirbau psichologe mokykloje, kur vedžiau streso įveikos, psichoedukacijos, psichologinių gebėjimų stiprinimo, emocinės paramos ir kt. grupes, teikiau individualias psichologines konsultacijas, atlikau psichologinį vertinimą.

Esu parašiusi nemenką kiekį straipsnių į psichologinio pobūdžio žurnalus „Aš ir psichologija“, „Psykisk helse“ (Norvegijoje leidžiamas mėnesinis žurnalas, nagrinėjantis įvairius su psichikos sveikata susijusius klausimus). Taip pat esu parašiusi nemažai mokslinių straipsnių į recenzuojamus mokslinius žurnalus („Ugdymo psichologija“, „Acta paedagogica Vilnensia“ ir kt.).

Šiuo metu daugiausia dėmesio skiriu privačiai psichoterapinei praktikai. Siekdama įgyti, pagilinti ir nuolat atnaujinti turimas žinias, daug dėmesio skiriu asmeniniam augimui, dalyvauju Lietuvoje bei Latvijoje vykstančiuose su psichoterapija susijusiuose seminaruose bei mokymuose.

Kuo aš tikiu?

Tikiu, kad žmogaus reakcija į gyvenimo įvykius, jo elgesys ir emocijos iš esmės priklauso ne nuo pačių įvykių, o nuo minčių, nuo to, kaip mes juos suvokiame.

Tikiu, kad kiekvienas žmogus yra išskirtinis su savo mintimis, emocijomis ir problemomis. Kiekvieno žmogaus pasirinktas gyvenimo kelias yra labai individualus (ir tuo vertingas), todėl konsultacijų metu stengiuosi kurti žmogišką, lygiavertį ryšį.

Tikiu, kad svarbiausias dalykas, kurį žmogus gali padaryti, yra pakeisti ne pasaulį, o save. Kiekvienas žmogus turi vidinių išteklių padėti sau, ir net didžiausių sunkumų metu gali augti ir tobulėti. Tik ne visada lengva pačiam tuos vidinius resursus atrasti ir mokėti panaudoti. Terapinio darbo metu nepateiksiu galutinių atsakymų ir neišspręsiu problemų už jus, tačiau visada palaikysiu ir padėsiu rasti kelią link savęs, savo vidinių išteklių ir sieksiu įgalinti saviterapijai.

Tikiu gydomąja žmogiškojo bendravimo galia, kai žodis pasiekia giliausias sielos gelmes ir iš išdžiūvusios sielos dirvos subrandintos sėklos prasikala daigas.


Kalbos

Konsultuoju lietuvių ir latvių kalbomis.

Narystė
  • Tarptautinės schemų terapijos asociacijos (ISST) narė
  • Lietuvos kognityvinės ir elgesio terapijos asociacijos (LKETA) narė


Nuoširdžiai

Neringa