Kognityvinė ir elgesio terapija

  Mes galime pakeisti savo gyvenimą, keisdami savo mintis.

Kas vyksta terapijos procese?
Terapinio darbo metu terapeutas padeda klientui suvokti konkrečios situacijos klaidingas ar neteisingas interpretacijas ir pakeisti neadaptyvų elgesį adaptyvesniu, funkcionalesniu elgesiu. Didelė dalis dėmesio skiriama gebėjimui išmokti naujų adaptyvaus elgesio būdų, tokiu būdu sustiprinant naują modelį, tikrinant, kaip jis veikia, kokie pokyčiai sukelia ir perkelia šiuos pokyčius už terapinės aplinkos ribų. Kognityvinė ir elgesio psichoterapija leidžia nustatyti ir įtvirtinti pokyčius.

Kiek laiko truks ši terapija?

Kognityvinė ir elgesio terapija yra trumpalaikė terapija (apie 5-20 sesijų arba susitikimų). Atskirais atvejais terapijos laikotarpis gali būti pratęsiamas. Jei įsitikinimai yra labai stiprūs ir juos sunku pakeisti, tai gali reikšti, kad jie yra giliai įsišakniję (ankstyvame amžiuje, dažnai patvirtinami arba dėl sunkios traumos). Tokiu atveju terapijos procesas bus ilgesnis ir daugiau dėmesio bus skiriama aplinkybėms, kuriomis susiformavo įsitikinimai.


Kognityvinė ir elgesio terapija (KET) – šiuo metu pasaulyje vis labiau populiarėjanti psichoterapijos kryptis, kurios efektyvumas įvairiose srityse patvirtintas moksliniais tyrimais. Kognityvinė ir elgesio terapija nėra pagrįsta tam tikro įvykio ar fakto analize, o tuo, kaip žmogus suvokia ir supranta, kas vyksta (ką jis galvoja), ir atitinkamai reaguoja (ką jis jaučia) bei veikia (ką jis daro). Neigiamas emocijas sukelia žmogaus požiūris į įvykį, bet ne pats įvykis. Situacijos pačios savaime nesukelia blogų emocijų ar nepriverčia mūsų pasielgti vienaip ar kitaip. Tai, kas lemia mūsų reakcijas, yra mintys ir įsitikinimai apie situaciją. Deja, mūsų mintys ir įsitikinimai ne visada yra racionalūs ir logiški.

Kuriais atvejais ši terapija tinka?

  • išgyvenant nerimą, baimes, panikos atakas,
  • įvairios fobijos,
  • depresija, pažemėjusi nuotaika,
  • valgymo sutrikimai (anoreksija, bulimija),
  • obsesinis kompulsinis sutrikimas (įkyrios mintys),
  • didelis jautrumas, žema savivertė, nesaugumas,
  • priklausomybės ir kt.

Priėmimas tik iš anksto susitarus, žr. Kontaktai

  • Kreipdamiesi el. paštu nurodykite savo sunkumų pobūdį bei kokios pagalbos ieškote/tikitės.
  • Terapinio seanso trukmė - 1 val. Kaina - 45 Eur.

Konsultavimo paslaugą teikiu ir internetu. Konsultacijos/terapinės sesijos per Zoom – patogus bendravimo būdas tuo atveju, kai šalyje, kurioje esate, nėra psichoterapeuto, kalbančio lietuvių kalba, arba nėra galimybės susitikti tiesiogiai.